środa, 5 lutego 2014

zazdrostki, zazdrostki....

Wysyłam kolejne zazdrostki. Mam nadzieję, że na oknie będą prezentować się "godnie". Aby wzór serduszek pasował do podanego wymiaru okien, wybrałam  nici Ariadna 830m/100. Kolor biały. Zazdrostki o tym wzorze prezentowałam już na tym blogu, teraz kolejna odsłona. Poprzednie były krótsze. Zachęcam do pójścia w moje ślady :-) Zbliżają się Walentynki :-)
schemat zazdrostki
 

poniedziałek, 3 lutego 2014

Dostałam list - przeczytajcie proszę.

Witaj
 Jestem organizatorką kiermaszu dla  chorej Oliwii, jeśli możesz to podaruj jedną ze swoich pięknych prac dla niej.

  Oliwka jest radosną 4 - letnia dziewczynką, której dzieciństwo przebiega w cieniu rzadkiej i śmiertelnej choroby Battena. Intensywna i długotrwała rehabilitacja ruchowa może utrzymać Jej sprawność na dłużej. Jak się pewnie domyślasz potrzeby finansowe są ogromne. Na spotkaniach robótkowych w Wolbromiu wpadłyśmy na pomysł zorganizowania kiermaszu z rękodziełem. Chciałybyśmy zorganizować taki kiermasz w Bibliotece Publicznej w Wolbromiu i w internecie.
I tu potrzebujemy Twojej pomocy. Jeśli masz ochotę wspomóc naszą akcję to proszę przyślij na adres (podajemy w mailu albo na PW) prac rękodzielniczych. Kiermasz będzie odbywał się w okolicy świąt wielkanocnych, więc dobrze by było aby te wyroby były związane z taką tematyką, ale nie jest to warunek konieczny. Liczy się każda, nawet najmniejsza rzecz podarowana z głębi serca.

„Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość,abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” – Fredrich Christoph Oetinger
Link do wydarzenia na FB  fanty dla Oliwii

strona Oliwii w Fundacjii "Zdążyć z pomocą"Być może któraś z Was także otrzymała ten list. Postanowiłam, że zrobię coś i prześlę. To na pewno niewiele ale zgodnie z powiedzeniem "kropla drąży skałę"....... Może któraś z Was też dołączy ? 

podaję kontakt mailowy:
Gabriela Gorgoń gabi12121@gmail.com

sobota, 1 lutego 2014

Oto DUUŻA praca, której końca nie widać.

Już w tamtym roku zaczęłam robić kolejny obrus. Ponieważ usłyszałam, że "nie muszę się spieszyć", to praca nad nim cały czas trwa. Kiedyś (jeszcze w tamtym roku) zrobiłam zdjęcie dokumentujące aktualny stan prac, ale o tym zapomniałam i nie pochwaliłam się tym na blogu. Teraz nadrabiam zaległość, chociaż stan obrusa już nieaktualny ( w miedzyczasie jest dwa razy większy :-) ). Docelowo ma mieć 3,40 m długości - 4 x 10 kwadratów!. Jest coraz cięższy, i monotonne jest robienie czegoś tak dużego. Tak więc w międzyczasie zrobiłam inne rzeczy :-) Dokumentuję to, aby dodać sobie otuchy i motywacji do pracy nad nim dalej :-).
Wzór obrusa nie jest nowy , jest to już trzeci z tym wzorem, każdy kolejny jest większy :-).
Dziękuję za odwiedziny na blogu. Sama udam się za chwilę w odwiedziny na inne blogi. Pozdrawiam serdecznie.