niedziela, 24 marca 2013

Obrus z elementów

W końcu skończyłam obrus a właściwie duży bieżnik z powtarzających się elementów. Większe elementy nadają się na podkładki (prezentowałam je wielokrotnie). Na zdjęciu pokazuję gotową pracę ale nie usztywnioną lub wyprasowaną , więc wygląda trochę jakby była wygnieciona. Zrobiłam ten bieżnik z nici poliestrowych. Na obrusy nadają się idealnie. Wkrótce zaprezentuję skończony okrągły obrus z tych samych nici :-) Rozmiar też jest nieodpowiedni na ten stół. Rozmiary można oczywiście dowolnie zmieniać.Boki bieżnika można wykończyć, tak jak na zdjęciu, małymi elementami lub ich nie dorabiać. Koleżanka chciała , aby małe elementy dorobić.


sobota, 9 marca 2013

Kolejna zazdrostka wysłana :-)

W końcu zrobiłam zamówioną zazdrostkę, usztywniłam i wysłałam. Zdjęcie zrobiłam dla moich blogowych koleżanek licząc na uwagi (wszelkie). Tło nie jest zbyt efektowne ale to przez ten remont, który małymi krokami posuwa się do przodu. Zazdrostki nie rozłożyłam na płaskim podłożu przez co wygląda tak, jakby była "nierówna". Zrobiłam ją z bawełnianych merceryzowanych nici, bowiem nici poliestrowe w kolorze białym nie mają śnieżnobiałej barwy. Tak jak już wcześniej pisałam, zazdrostkę robiłam szybko, przez co rozmiar "wyszedł" większy i musiałam robić następną, bowiem szkoda było mi pruć gotową firankę. W ten oto sposób mój "sklepik" wzbogaci się o "nowy towar" :-)
Wszystkim zaglądającym na mojego bloga serdecznie dziękuję za odwiedziny i komentarze. Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło.
 

wtorek, 5 marca 2013

Ups.....rutyna gubi, niestety

 Poproszono mnie o zrobienie zazdrostki (bardzo lubię je robić ), podano wymiary .  No Zabrałam się zaraz do pracy , bo po olbrzymich obrusach to jakaś odmiana. Zrobiłam ją , wykończyłam i miałam zamiar napiąć ją. W związku z tym zrobiłam "stelaż" do napinania ze styropianu (ze względu na niestandardowy jeden wymiar). Narysowałam wymiary na styropianie i ups... nie pasuje. Zrobiłam za szerokie! Ponieważ praca była już wykończona, zdecydowałam się na zaczęcie pracy od nowa (właśnie się suszy). Tak więc niedługo w moim sklepiku pojawi się zazdrostka  :-). 
Tutaj przedstawiam początek pracy nad zazdrostką , stan już nieaktualny :-) Ten motyw cieszy się dużą popularnością wśród zamawianych zazdrostek. Ponieważ ta zazdrostka jest szersza niż zwykle, pozwoliłam sobie powielić na górze mały motyw. Niedługo zaprezentuję efekt końcowy.