sobota, 16 lutego 2013

Różowy obrusik.

W końcu usztywniłam zrobiony wcześniej obrusik z różowych nici poliestrowych. Mój aparat nie jest dla profesjonalistów, więc kolor być może odrobinę inny, odrobinkę intensywniejszy. Zdjęcie na sofie oddaje najlepiej barwę.  Kolor bardzo mi się podoba :-). Po usztywnieniu ( a usztywniłam tak, aby się nie marszczył) nici zachowują się tak samo jak nici tylko bawełniane. Zresztą wyglądem i w dotyku też się od nich nie różnią. Robiło mi się bardzo dobrze. ODKRYŁAM KOLOR :-). Rozmiar tego obrusika 68 x 54 cm. Nie ozdabiałam dodatkowo brzegów (tak jak w oryginale), ponieważ to wzór na środku ma zwracać uwagę.


niedziela, 10 lutego 2013

Obrusik jest już większy :-)

Obrusik zmienił już wymiary. Koleżanka, która go zamówiła, chce mieć obrusik prostokątny a ten ma jeszcze kształt kwadratu, wielkość 70x70 cm. Dzisiaj prezentuję to, co zrobiłam.Obrusik jeszcze "pomarszczony"niedziela, 3 lutego 2013

Początek patchworkowego obrusa.

Na pewno nie jestem wyjątkiem jeśli powiem, że często zaczynam kilka rzeczy i ich od razu nie kończę tylko zaczynam robić coś nowego. Wzór małej serwetki podoba się nie tylko mi. Jedna z moich koleżanek poprosiła więc o zrobienie obrusa na ławę z motywem tejże serwetki. Tak więc okrągły obrus, mimo że jest już większy, poczeka na prezentację :-)
Dzisiaj prezentacja początku pracy nad obrusem, połączonych jest tylko kilka elementów. Serwetki łączę podczas pracy na bieżąco. Wypełnienia w dowolnym czasie można robić. Obrus robię z nici poliestrowych kolor ecru. Nici wyglądem przypominają nici bawełniane. Kupuję je nawinięte na duże szpule. Długość i grubość nici : 1000m/200g, cena 8,50 zł.Nici mają bardzo dobry skręt, można je prać w wysokiej temperaturze. 

 nici - kolor ecru